GÖKSU GÜL

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz ? 

1984 Ankara doğumluyum. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tayfun Erdoğmuş Atölyesi mezunuyum. İşlerimde öne çıkan durum işçilik ve hassasiyet. Bu hali hayatımın her anında yaşayabilmek de en önemli isteğim.

Zerrecikler Alemi II, 2018
Tuval üzerine akrilik
12,5 x 18 cm

‘’Zerrecikler Alemi’’ serginizde de görüldüğü üzere minimalist çalışmayı seviyor gibisiniz. Sizi bu şekilde çalışmaya çeken şey nedir ?

Duvar işlerimde ne kadar boyutları büyütmek istiyorsam, küçük işlerimde hassasiyeti arttırma peşindeyim. Detay görmekten çok keyif alıyorum. İşimi yaparken elimi izlemek büyük haz benim için.

Özellikle duvar boyamalarında grup olarak çalıştığınızı görüyoruz. Ben Weldon, Murat Palta ve son olarak da Cem Sonel gibi isimler ile çalışmışsınız. Başka bir sanatçı ile birlikte aynı işi yürütmek sizin için ne ifade ediyor?

En sevdiğim arkadaşlık tipi, iş arkadaşlığı. Bir yandan da çocukluğumda arkadaşlarımın dışarı çağırmasından hiç bir farkı yok, aynı heyecan.

Uzaklara Dalmış III, 2018
Tuval üzerine akrilik
23 x 30,5 cm

Karikatür ile başlayan serüveninizin birçok farklı yönde filizlenmiş olduğunu görüyoruz. Bunlar da sergilerinize yansıyor, tek bir tarza bağlı kalmaktansa çok yönlü işleri izleyebiliyoruz. Sizce bu çok yönlü çalışma biçimi nasıl bir sanatsal dil ortaya çıkartıyor?

Aslında karikatürle başladı diyemem. Çok küçük yaşlarımdan beri resim yapıyorum. Ama bu soruyu şöyle cevaplayabilirim, “ben çizmekle alakalı her şeyi yaparım.” Özel olarak bir disipline bağlı kalma halini bilmiyorum. Bana göre illa karikatürist olacağım ya da illa şu müzelerde işlerim olacak diye kendime hayal dayatmam hoş değil. Önüme açılan güzellikleri kaçırmak istemem.

RÖPORTAJ: DENİZ KILIÇ

Issız Adalar, 2016
Kağıt üzerine akrilik mürekkep
70×100 cm

paylaş/share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Loading...